• Home
  • Květiny
  • Přidat eshop
  • Administrovat zboží
  • Jak hledat ?
Dobrá-koupě.cz - katalog zboží

Subtropické zahradnictví KRUH

Subtropické zahradnictví Kruh - to je více než 35 let tradice v pěstování a zasílání otužilých rostlin. Najdete u nás rostliny typické pro subtropy, citrusy, léčivé rostliny, masožravky, květiny - venkovní i pokojové, ovocné stromky, okrasné dřeviny atd.
Bobkovišeň lékařská - Prunus laurocerasus NOVITA, C 1,5 l
Bobkovišeň lékařská - Prunus laurocerasus NOVITA, C 1,5 l
Bobkovišeň je rychlerostoucí, stálezelený keř. Je dekorativní díky svým temně zeleným, velkým, lesklým listům. Je plně mrazuvzdorná a roste do velikosti 2,5 m a šířky 1m. NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ: Bobkovišeň potřebuje mírně kyselou nebo neutrální půdu, která bude bohatá na živiny. Půda musí být vlhká, ne však přemokřená. Pokud chcete keř zastřihovat nejvhodnější doba je v dubnu nebo červenci.
149,00 Kč
Bobkovišeň lékařská - Prunus laurocerasus NOVITA, C 5 l
Bobkovišeň lékařská - Prunus laurocerasus NOVITA, C 5 l
Bobkovišeň Novita je rychlerostoucí, stálezelený keř. Je dekorativní díky svým temně zeleným, velkým, lesklým listům. Je plně mrazuvzdorná a roste do velikosti 2,5 - 5m a šířky 1 - 3m. Je vhodná i na živé ploty. NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ:Bobkovišeň potřebuje mírně kyselou nebo neutrální půdu, která bude bohatá na živiny. Půda musí být vlhká, ne však přemokřená. Pokud chcete keř zastřihovat nejvhodnější doba je v dubnu nebo červenci.
499,00 Kč
Bopon - vinná réva 1 kg
Bopon - vinná réva 1 kg
Bopon - vinná réva 1 kg
109,00 Kč
Borovice černá - Pinus nigra GREEN TOWER, C 2 l
Borovice černá - Pinus nigra GREEN TOWER, C 2 l
Borovice černá Green Tower je štíhle rostoucí borovice která vynikne především jako solitéra. Dorůstá výšky 3-5m.
549,00 Kč
Borovice kleč - Pinus mugo MOPS
Borovice kleč - Pinus mugo MOPS
Borovice kleč (Pinus mugo) Mops je krásný kultivar, který roste pomalu, kompaktně a drží si hezký, téměř kulovitý tvar. Roste do výšky 1 - 1,5m a šířky 1,5 - 2m. V našich podmínkách je dostatečně mrazuvzdorná, vydrží mrazy až -45°C. Stanoviště je ideální slunné, s dobře propustnou půdou.
399,00 Kč
Borovice kleč - Pinus mugo var. Pumilio
Borovice kleč - Pinus mugo var. Pumilio
Pinus Mugo Pumilio známá jako borovice kleč je stálezelený jehličnan. Má překrásně tmavě zelené jehličí. Rozrůstá se do keře, ale zastřihováním ji můžete tvarovat, takže je vhodná do velkých i malých zahrad. Můžete ji pěstovat i v nádobách. Je plně mrazuvzdorná. Roste do výšky 0,5 m a šířky 0,5 m. Návod na pěstování: Borovice nemá žádné zvláštní nároky na půdu. Postačí propustná půda (zahradnický substrát s pískem) a stanoviště, kde je slunce nebo polostín.
149,00 Kč
Borůvka  Amelanchierova
Borůvka Amelanchierova
Amelanchierova borůvka jinak známá jako muchovník nebo rozinkový strom. Pod těmito názvy se skrývají plody lahodné chuti v neskutečném množství. Z každého keře se dá sklízet více než 10kg chutných a zdravých plodů. Netrpí žádnými chorobami a škůdci. Amelanchierova borůvka má výhodu v tom, že nepotřebuje rašelinu. Jinak se pěstuje jako rybíz. NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ Amelanchier je původní rostlina kanadských prérií a v Kanadě je pěstován v mnoha odrůdách na plantážích. Amelanchier je krásný keř,dorůstající asi do 2 m výšky. Může se též zapěstovat jako stromek. Nejvyšší hodnotou muchovníku je jeho vysoká odolnost vůči zimě a rané dozrávání plodů. Může být pěstován ve vyšších polohách i na krajním severu, kde plodí a dozrává každoročně a kde jiné ovocné druhy nemohou růst a plodit. V zimě snese i -40 °C. Vysazené rostliny začnou plodit již 3. rok po výsadbě a plodí každoročně po dobu 40-50 let. Keř je samosprašný. Na zahradě stačí i jen jedna rostlina a dobře plodí. Průměrná úrodnost z jednoho keře je 8-12 kg oválných tmavofialových bobulí s vysokým ojíněním. Bobule podle vzhledu snadno zaměníte s velkoplodými borůvkami. Bobule jsou šťavnaté, sladké příjemné chuti a barva šťávy je nádherně karmínová. Muchovník patří k nejrannějším medonosným rostlinám. Rozkvétá v dubnu a květy snesou jarní mrazíky až do mínus 5-7 °C plody dozrávají od poloviny června do poloviny července. Muchovník roste dobře a zdravě v každé půdě a téměř není napadán chorobami a škůdci. Výsadba a péče o keř: I když bude růst a plodit bez jakékoliv péče, za dobrou péči a přípravu půdy se odvděčí vyšší úrodou a kvalitnějšími plody. Tedy: mladé rostliny můžeme vysadit do jamek 60x60x60 cm naplněných kompostem smíchaným s vyrytou zeminou. Zálivka po výsadbě je nezbytná, aby rostliny dobře zakořenily. Pokud jsou dobře zakořenělé, snesou i dlouhé období sucha mnohem lépe než jiné ovocné druhy. Prvním rokem na jaře se výhony na keřích mohou seříznout na 1/3 délky, aby se keř lépe rozvětvil. Pokud se na výhonech přestanou vytvářet nové, mladé výrůstky, keř se omlazuje tak, že vždy 1/3 výhonů ořeže na úrovni půdy (podobně jako u rybízu). U nás škůdci zatím netrpí. Keř koření do hloubky až 140 cm a kořeny se široce rozkládají až do dvojnásobku průměru koruny, takže vodu i přihnojení spolehlivě najde. Sklizeň a využití plodů: Od poloviny června bobule muchovníku dozrávají. za slunečného počasí se sklízí na dvakrát. Když je chladněji je sklizeň postupná. Plody obsahují 8-12 % cukru, organické kyseliny, třísloviny, až 1 % pektinů, karotin,vet. C, vit. B2 a také až 1000mg proc.anthokyanů. Dužina plodů je šťavnatá. Pro vyšší výtěžnost šťávy je výhodné, pokud se plody nechají po sklizni ještě asi 7 dnů přezrát. Pak se vylisuje až 80 % šťávy. Šťáva má nádhernou karmínovou barvu a v kombinaci s rakytníkem vytváří podle zastoupení celou barevnou škálu pro míchané nápoje. Z plodů může být zavařenina, kompot.
99,00 Kč
Borůvka Amelanchierova - EXTRA 3 l
Borůvka Amelanchierova - EXTRA 3 l
Amelanchier Lamarckii - Muchovník je atraktivní keř, který dokonale kombinuje funkci okrasnou a užitkovou. Na jaře je keř obalený sněhově bílými, vonnými květy. V létě přinese bohatou úrodu lahodných, růžovomodrých plodů a na podzim se jeho listy neuvěřitelně vybarvují. Keř je absolutně mrazuvzdorný a dokonce i květy jsou velmi odolné mrazu a tak bohatě plodí i v letech, kdy Vám ostatní ovoce pomrzne. NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ: Amelanchier je původní rostlina kanadských prérií a v Kanadě je pěstován v mnoha odrůdách na plantážích. Amelanchier je krásný keř,dorůstající asi do 1,5-2 m výšky. Může se též zapěstovat jako stromek. Nejvyšší hodnotou muchovníku je jeho vysoká odolnost vůči zimě a rané dozrávání plodů. Může být pěstován ve vyšších polohách i na krajním severu, kde plodí a dozrává každoročně a kde jiné ovocné druhy nemohou růst a plodit. V zimě snese i -40°C. Vysazené rostliny začnou plodit již 3. rok po výsadbě a plodí každoročně po dobu 40-50 let. Keř je samosprašný. Na zahradě stačí i jen jedna rostlina a dobře plodí. Průměrná úrodnost z jednoho keře je 8-12 kg oválných bobulí s vysokým ojíněním. Bobule podle vzhledu snadno zaměníte s velkoplodými borůvkami. Bobule jsou šťavnaté, sladké příjemné chuti a barva plodů je atraktivně červená. Rozkvétá v dubnu a květy snesou jarní mrazíky až do -5 až -7°C. Plody dozrávají od poloviny června do poloviny července. Muchovník roste dobře a zdravě v každé půdě a téměř není napadán chorobami a škůdci. Výsadba a péče o keř: I když bude růst a plodit bez jakékoliv péče, za dobrou péči a přípravu půdy se odvděčí vyšší úrodou a kvalitnějšími plody. Tedy: mladé rostliny můžeme vysadit do jamek 60x60x60 cm naplněných kompostem smíchaným s vyrytou zeminou. Zálivka po výsadbě je nezbytná, aby rostliny dobře zakořenily. Pokud jsou dobře zakořenělé, snesou i dlouhé období sucha mnohem lépe než jiné ovocné druhy. Prvním rokem na jaře se výhony na keřích mohou seříznout na 1/3 délky, aby se keř lépe rozvětvil. Pokud se na výhonech přestanou vytvářet nové, mladé výrůstky, keř se omlazuje tak, že vždy 1/3 výhonů ořeže na úrovni půdy (podobně jako u rybízu). U nás škůdci zatím netrpí. Keř koření do hloubky až 140 cm a kořeny se široce rozkládají až do dvojnásobku průměru koruny, takže vodu i přihnojení spolehlivě najde. Sklizeň a využití plodů: Od poloviny června bobule muchovníku dozrávají. za slunečného počasí se sklízí na dvakrát. Když je chladněji je sklizeň postupná. Dužina plodů je šťavnatá. Pro vyšší výtěžnost šťávy je výhodné, pokud se plody nechají po sklizni ještě asi 7 dnů přezrát. Pak se vylisuje až 80 % šťávy. Šťáva má nádhernou karmínovou barvu a v kombinaci s rakytníkem vytváří podle zastoupení celou barevnou škálu pro míchané nápoje. Z plodů může být zavařenina, kompot, džem nebo je lze dále zpracovávat.
199,00 Kč
Bros - odpuzovač krtků, psů a koček 450ml
Bros - odpuzovač krtků, psů a koček 450ml
Ideální ochrana dětských hřišť, zahrad a frekventovaných cest. Pachem odpuzuje krtky, psy a kočky, takže díky tomuto prášku Vás již nebudou překvapovat hromádky od krtků nebo exkrementy od Vašich mazlíčků.
125,00 Kč
Bros - prášek proti mravencům 100g
Bros - prášek proti mravencům 100g
BROS prášek proti mravencům 100g je prášek pro likvidaci mravenců v interierech a jejich těsné blízkosti: terasy, příjezdové cesty, chodníky, letní domky, apod
65,00 Kč
Bros - prášek proti mravencům 250g
Bros - prášek proti mravencům 250g
BROS prášek proti mravencům 250g je prášek pro likvidaci mravenců v interierech a jejich těsné blízkosti: terasy, příjezdové cesty, chodníky, letní domky, apod. Lze použít jako prášek, nobo vodný roztok. Speciálně vybraná alimentární návnada zaručuje vysokou účinnost výrobku.
125,00 Kč
Bros - sprej proti mravencům 150 ml
Bros - sprej proti mravencům 150 ml
BROS spray proti mravencům je aerosol , který ničí všechny druhy mravenců. Účinkuje po dobu až 4 týdnů. Chrání dlouhodobě, účinek je okamžitý a působí na všechny druhy mravenců.
75,00 Kč
BROS Lepové desky na stromy a do skleníků 10 ks
BROS Lepové desky na stromy a do skleníků 10 ks
Bros lepové desky jsou žluté lepové desky na zahradu a do skleníku pro chytání mšic, molic, třásnokřídlého hmyzu, octomilek, obaleče jablečného, podkopníčka ovocného a dalších škůdců zahradních a skleníkových rostlin a ovocných stromů. Vábí škůdce na svou žlutou barvu. Tato lepová deska tak umožňuje sledování přítomnosti škůdců a brání jejich dalšímu rozmnožování. Lepová deska je odolná vůči vodě a nepříznivým povětrnostním podmínkám, neobsahuje chemické insekticidy.
149,00 Kč
BROS Oboustranně lepový pás 5 m
BROS Oboustranně lepový pás 5 m
Bros oboustranně lepový pás je vhodný pro použití v zahradách, pracích a lesích. Kmeny a větve olepené touto lepicí páskou slouží jako mechanická bariéra pro škodlivé organismy, které lezou na stromy kvůli dokončení svého vývojového cyklu. Lepící páska umožňuje monitorování přítomnosti hmyzu a zabraňuje jejich dalšímu rozmnožování. Oboustranná lepící páska je odolná proti vlhkosti a zůstává účinná po dlouhou dobu.
109,00 Kč
Broskvomeruňka CATHERINA - podnož Rakoniewicka v kontejneru
Broskvomeruňka CATHERINA - podnož Rakoniewicka v kontejneru
Broskvomeruňka CATHERINA je typu Cling (tvrdka). Plody jsou velké, tmavě žluté až oranžové, zrají 7 dní po odrůdě Redhaven. Dužnina plodu je pevná, dobré chuti. Broskvomeruňka Catherina je oblíbený ovocný stromek.
449,00 Kč
Broskvoň - semenáč, v kontejneru
Broskvoň - semenáč, v kontejneru
Semenáčová broskvoň je velmi odolná a může růst a plodit i ve vyšších polohách. Na rozdíl od očkovaných sazenic jsou semenáčové broskvoně odolnější mrazu a přizpůsobí se lépe i v horších podmínkách. JAK PĚSTOVAT BROSKVONĚ Broskvoně (Prunus persica) začínají být rozšířené v mnoha zahradách. Díky nově vyšlechtěným a odolným odrůdám je lze pěstovat až v nadmořských výškách do 500 m n. m. Broskvoně mají rády teplá a výhřevná místa chráněná před větrem. Půda pro broskvoně je ideální lehká, dobře propustná a dobře zásobená vláhou. Půdy těžké a zamokřené ale broskvoně nesnesou. Ideální výsadba broskvoní je na jaře (prostokořenné stromky). Broskvoně v kontejneru pak lze vysazovat od jara až do podzimu. Jak vybrat broskvoň Výběr správné odrůdy je zásadní pro následné úspěšné pěstování a bohatou sklizeň. Při výběru je nutné zohlednit: do jaké oblasti budeme strom vysazovat jaké máme v místě půdní podmínky požadovanou výšku stromu v dospělosti doba zrání plodů a jejich další vlastnosti (např. odlučitelnost od pecky) Podnože pro broskvoně Podnož ovocného stromku má velký vliv na jeho zdárný růst. Ovlivňuje velikost stromu a jeho bujný růst, nástup do plodnosti, vybarvenost plodů, životnost a mrazuvzdornost. Podnož vybíráme také podle půdy, která je v místě kde budeme stromek sázet. Velký přehled o podnožích pro ovocné stromky máme zde. Řez broskvoní Broskvoně potřebují v koruně dostatek světla. Koruna se proto musí udržovat dostatečně prosvětlená. U broskvoní se provádí řez jarní a letní. Jarní řez se provádí v době těsně před květem nebo v květu. Bývá to březen nebo duben. Odstraňují se jednoleté výhony, které zbytečně zahušťují korunu nebo se zakracují na délku 3 – 5 květních pupenů. Letní řez se provádí v srpnu. Odstraňují se tzv. vlky (neplodné výhony které zahušťují korunu). Na konci srpna nebo začátkem září se mohou ještě zakrátit jednoleté výhony na 30 – 40 cm.
199,00 Kč
Broskvoň - semenáčová - balená
Broskvoň - semenáčová - balená
Semenáčová broskvoň je velmi odolná a může růst a plodit i ve vyšších polohách. Na rozdíl od očkovaných sazenic jsou semenáčové broskvoně odolnější mrazu a přizpůsobí se lépe i v horších podmínkách. JAK PĚSTOVAT BROSKVONĚ Broskvoně (Prunus persica) začínají být rozšířené v mnoha zahradách. Díky nově vyšlechtěným a odolným odrůdám je lze pěstovat až v nadmořských výškách do 500 m n. m. Broskvoně mají rády teplá a výhřevná místa chráněná před větrem. Půda pro broskvoně je ideální lehká, dobře propustná a dobře zásobená vláhou. Půdy těžké a zamokřené ale broskvoně nesnesou. Ideální výsadba broskvoní je na jaře (prostokořenné stromky). Broskvoně v kontejneru pak lze vysazovat od jara až do podzimu. Jak vybrat broskvoň Výběr správné odrůdy je zásadní pro následné úspěšné pěstování a bohatou sklizeň. Při výběru je nutné zohlednit: do jaké oblasti budeme strom vysazovat jaké máme v místě půdní podmínky požadovanou výšku stromu v dospělosti doba zrání plodů a jejich další vlastnosti (např. odlučitelnost od pecky) Podnože pro broskvoně Podnož ovocného stromku má velký vliv na jeho zdárný růst. Ovlivňuje velikost stromu a jeho bujný růst, nástup do plodnosti, vybarvenost plodů, životnost a mrazuvzdornost. Podnož vybíráme také podle půdy, která je v místě kde budeme stromek sázet. Velký přehled o podnožích pro ovocné stromky máme zde. Řez broskvoní Broskvoně potřebují v koruně dostatek světla. Koruna se proto musí udržovat dostatečně prosvětlená. U broskvoní se provádí řez jarní a letní. Jarní řez se provádí v době těsně před květem nebo v květu. Bývá to březen nebo duben. Odstraňují se jednoleté výhony, které zbytečně zahušťují korunu nebo se zakracují na délku 3 – 5 květních pupenů. Letní řez se provádí v srpnu. Odstraňují se tzv. vlky (neplodné výhony které zahušťují korunu). Na konci srpna nebo začátkem září se mohou ještě zakrátit jednoleté výhony na 30 – 40 cm.
149,00 Kč
Broskvoň AIDA pro sloupovité pěst. - podnož Rakoniewická v kontejneru
Broskvoň AIDA pro sloupovité pěst. - podnož Rakoniewická v kontejneru
Broskvoň Aida je odrůda se vzpřímeným, sloupovitým růstem. Má středně velké plody s velmi dobrou, aromatickou, sladkou a šťavnatou dužninou. Sklízí se na začátku srpna. Díky menší vzrůstu je vhodná i pro pěstování v květináčích a nádobách. Samosprašná.
499,00 Kč
Broskvoň BABY GOLD - podnož Montclar v kontejneru
Broskvoň BABY GOLD - podnož Montclar v kontejneru
Broskvoň Baby Gold se řadí mezi tzv. cling broskvoně, které se vyznačují tvrdší dužninou, která je vhodná především na zavařování. Plody dorůstají velké až středně velké velikosti a mají lahodnou, šťavnatou a voňavou dužninu. Zraje v srpnu a je samosprašná. JAK PĚSTOVAT BROSKVONĚ Broskvoně (Prunus persica) začínají být rozšířené v mnoha zahradách. Díky nově vyšlechtěným a odolným odrůdám je lze pěstovat až v nadmořských výškách do 500 m n. m. Broskvoně mají rády teplá a výhřevná místa chráněná před větrem. Půda pro broskvoně je ideální lehká, dobře propustná a dobře zásobená vláhou. Půdy těžké a zamokřené ale broskvoně nesnesou. Ideální výsadba broskvoní je na jaře (prostokořenné stromky). Broskvoně v kontejneru pak lze vysazovat od jara až do podzimu. Jak vybrat broskvoň Výběr správné odrůdy je zásadní pro následné úspěšné pěstování a bohatou sklizeň. Při výběru je nutné zohlednit: do jaké oblasti budeme strom vysazovat jaké máme v místě půdní podmínky požadovanou výšku stromu v dospělosti doba zrání plodů a jejich další vlastnosti (např. odlučitelnost od pecky) Podnože pro broskvoně Podnož ovocného stromku má velký vliv na jeho zdárný růst. Ovlivňuje velikost stromu a jeho bujný růst, nástup do plodnosti, vybarvenost plodů, životnost a mrazuvzdornost. Podnož vybíráme také podle půdy, která je v místě kde budeme stromek sázet. Velký přehled o podnožích pro ovocné stromky máme zde. Řez broskvoní Broskvoně potřebují v koruně dostatek světla. Koruna se proto musí udržovat dostatečně prosvětlená. U broskvoní se provádí řez jarní a letní. Jarní řez se provádí v době těsně před květem nebo v květu. Bývá to březen nebo duben. Odstraňují se jednoleté výhony, které zbytečně zahušťují korunu nebo se zakracují na délku 3 – 5 květních pupenů. Letní řez se provádí v srpnu. Odstraňují se tzv. vlky (neplodné výhony které zahušťují korunu). Na konci srpna nebo začátkem září se mohou ještě zakrátit jednoleté výhony na 30 – 40 cm.
449,00 Kč
Broskvoň BABY GOLD - podnož Montclar, v kontejneru 30 l
Broskvoň BABY GOLD - podnož Montclar, v kontejneru 30 l
Broskvoň Baby Gold se řadí mezi tzv. cling broskvoně, které se vyznačují tvrdší dužninou, která je vhodná především na zavařování. Plody dorůstají velké až středně velké velikosti a mají lahodnou, šťavnatou a voňavou dužninu. Zraje v srpnu a je samosprašná. JAK PĚSTOVAT BROSKVONĚ Broskvoně (Prunus persica) začínají být rozšířené v mnoha zahradách. Díky nově vyšlechtěným a odolným odrůdám je lze pěstovat až v nadmořských výškách do 500 m n. m. Broskvoně mají rády teplá a výhřevná místa chráněná před větrem. Půda pro broskvoně je ideální lehká, dobře propustná a dobře zásobená vláhou. Půdy těžké a zamokřené ale broskvoně nesnesou. Ideální výsadba broskvoní je na jaře (prostokořenné stromky). Broskvoně v kontejneru pak lze vysazovat od jara až do podzimu. Jak vybrat broskvoň Výběr správné odrůdy je zásadní pro následné úspěšné pěstování a bohatou sklizeň. Při výběru je nutné zohlednit: do jaké oblasti budeme strom vysazovat jaké máme v místě půdní podmínky požadovanou výšku stromu v dospělosti doba zrání plodů a jejich další vlastnosti (např. odlučitelnost od pecky) Podnože pro broskvoně Podnož ovocného stromku má velký vliv na jeho zdárný růst. Ovlivňuje velikost stromu a jeho bujný růst, nástup do plodnosti, vybarvenost plodů, životnost a mrazuvzdornost. Podnož vybíráme také podle půdy, která je v místě kde budeme stromek sázet. Velký přehled o podnožích pro ovocné stromky máme zde. Řez broskvoní Broskvoně potřebují v koruně dostatek světla. Koruna se proto musí udržovat dostatečně prosvětlená. U broskvoní se provádí řez jarní a letní. Jarní řez se provádí v době těsně před květem nebo v květu. Bývá to březen nebo duben. Odstraňují se jednoleté výhony, které zbytečně zahušťují korunu nebo se zakracují na délku 3 – 5 květních pupenů. Letní řez se provádí v srpnu. Odstraňují se tzv. vlky (neplodné výhony které zahušťují korunu). Na konci srpna nebo začátkem září se mohou ještě zakrátit jednoleté výhony na 30 – 40 cm.
990,00 Kč
Zobrazuji 61-80 z 924 nabídek
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • ...
  • >
© 2025 - Provozuje společnost Pelikán Systems s.r.o. - Nově přidané - Ikonky - Kontakt - Slovenská verze - Nastavení cookies